• امگا 3 | همه چیز در مورد خواص امگا 3 و ضرورت مصرف آن
 •  

  امگا 3 | همه چیز در مورد خواص امگا 3 و ضرورت مصرف آن

  نام امگا 3 را حتما شنیده اید و می دانید که ماهی منبع امگا 3 است. مصرف امگا 3 باعث تقویت حافظه و جلوگیری از پیری زودرس می شود. در این مطلب اطلاعاتی کامل در مورد امگا 3 می خوانید.

  خواص و مضرات مصرف امگا 3 برای بدن

  اسیدهای چرب امگا 3 (Omega-3 fatty acids) ماده ای کلیدی برای رشد  طبیعی و نرمال افراد می باشد. بنظر می رسد که کمبود و یا فقدان اسیدهای چرب امگا 3 در رژیم غذایی ،عامل قابل توجه بسیاری از بیماری ها می باشند. از آنجا که بدن انسان ها قادر به ساخت اسیدهای چرب امگا 3 نیست، ما باید این اسیدهای چرب را از طریق رژیم غذایی دریافت نماییم.امگا 3 | همه چیز در مورد خواص امگا 3 و ضرورت مصرف آن

  مصرف امگا 3

  قنبری کارشناس تغذیه درباره مصرف و فواید امگا 3 می گوید:امگا 3 یکی از اسیدهای چرب ضروری است که در  ساختمان برخی چربی ها وجود داشته و ویژگی های خاصی دارد. این اسیدهای چرب را به این دلیل ضروری نامیده اند که برای ادامه حیات بدن کاملا ضروری اند و توسط بدن خود انسان قابل تولید نیستند و حتما باید از طریق رژیم غذایی و مکمل ها تامین شوند.

  در واقع بدن انسان برای برطرف کردن نیازهای خود، به مواد تغذیه ای از جمله اسیدهای چرب و پروتئین نیاز دارد.

  امگا 3 | همه چیز در مورد خواص امگا 3 و ضرورت مصرف آن

  در زمینه شناسایی اسیدهای چرب اولین تحقیق به سال 1950 برمی گردد و بررسی ای که روی اسکیموها انجام شد.

  مطالعه روی خون اسکیموها نشان داد، با وجود آن که اسکیموها غذای اصلی خود را از گوشت حیوانات پرچرب شکاری تهیه می کردند ولی اسیدهای چرب موجود در خون آنها مانع از تجمع پلاکت و در نتیجه مانع از رسوب و گرفتگی رگ ها می شد.

  در آن سال ها امگا 3 را مترادف با روغن ماهی می دانستند اما اسیدهای چرب امگا 3 در 30 تا 40 سال اخیر به خوبی  شناخته شده اند و در دو دهه اخیر در مورد نقش آنها در سلامت، مطالعات بیشتری انجام شده است.

  چربی ها در ساختمان سلولی بدن و به خصوص سلول های مغزی شرکت دارند. اسیدهای چرب امگا 3 از این نظر نقش های به خصوصی ایفا می کنند.

  تحقیقات نشان داده اند امگا 3 تاثیر مثبتی در روند درمان میگرن، استرس، تنش های عصبی و افسردگی دارد، به طوری که اگر روزانه 2 گرم امگا 3 خالص به بیماران مبتلا به میگرن داده شود، در برخی موارد موجب کنترل بیماری آنها  می شود.

  طبق مطالعات اخیر انجام شده، امگا 3 نه تنها در پیشگیری از برخی سرطان ها و بیماری های قلبی بلکه در کاهش عوارض شیمی درمانی نیز موثر هستند.

  مصرف امگا 3 در بیماران مبتلا به سرطان پستان به خصوص بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند و دچار  اختلالات عصبی هستند و اعصاب دست و پای آنها دچرا گز گز و درد شدید می شود، مفید است.

  بهترین منابع غذایی اسید چرب امگا 3، انواع ماهی و آبزیان، تخم کدو، کتان و گردو است. در واقع منبع امگا 3 در ماهی هایی مانند ماهی آزاد، قزل آلا، تن، اسقومری و شاه ماهی وجود دارد. در گیاهان نیز روغن های سویا، آفتابگردان، دانه کتان و گردو، فندق و کنجد حاوی امگا 3 هستند.

  علاوه بر این، مواد غذایی غنی شده با امگا 3 مانند برخی نان ها، آب میوه ها، روغن ها و تخم مرغ مورد توصیه  متخصصان تغذیه است.

  اگر در سبد غذایی خانوار به طور متوسط 3 تا 4 بار در هفته هر بار 80 تا 120 گرم ماهی مصرف شود، افراد به هیچ وجه یازی به مصرف امگا 3 نخواهند داشت ولی اگر ماهی مصرف نمی شود، می توان از مکمل امگا 333 استفاده کرد.

  امگا 3 | همه چیز در مورد خواص امگا 3 و ضرورت مصرف آن

  ضرورت مصرف امگا 3 در بدن

  مقدار مکمل مصرفی در دوز غیردرمانی، یک گرم در روز و در دوز درمانی 3 گرم در روز است. مکمل امگا 3 باید زیر نظر پزشک و پس از انجام آزمایش های لازم و تشخیص وضعیت اکسیداسیون بدن، تجویز شود زیرا مصرف خودسرانه این مکمل، عارضه در پی خواهد داشت.

  از آنجا که مکمل امگا 3 یک نوع اسید چرب است؛ اگر بیش از مقدار مورد نیاز مصرف شود، با اسید چرب امگا 6 که برای عملکرد بینایی و مغزی لازم است رقابت می کند و میزان جذب آن را پایین می آورد.

  از سوی دیگر وقتی امگا 3 به طور خاص در برنامه ریزی گنجانده می شود، کلسترول که برای غشای سلول های بدن مورد نیاز است، کاهش یافته و یکپارچگی غشاهای سلولی از بین می رود.

  در دوره های خاصی مانند بارداری یا شیردهی نیز مصرف مقادیر بالای امگا 3 می تواند خطرساز باشد.

  افزایش بیش از حد امگا 3 در بدن پاسخ های سیستم ایمنی را کند و واکنش های دفاعی مانند پاسخ به میکروب ها را ضعیف می کند. افزایش بیش از حد امگا 3 در بدن همچنین می تواند تری گلیسرید خون را به عنوان تامین کننده انرژی  بدن از حد طبیعی پایین تر آورد و فرد را دچار کمبود انرژی کند.

  همچنین اضافه دریافت آن در بدن اکسید می شود و پس از اکسیداسیون، به بافت های مختلف از جمله عروق و حتی کبد آسیب می رساند و موجب ایجاد کبد چرب شود.

  با تمام خواص مفیدی که مصرف امگا 3 دارد ولی برای برخی هم مضر است. افراد دچار اختلالات خونی، کسانی که پوستشان به راحتی دچار کوفتگی و کبودی می شود، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین یا وارفارین  استفاده می کنند، افرادی که به غذاهای دریایی حساسیت دارند و کسانی که فشارخون خیلی بالا و کنترل نشده دارند، نباید امگا 33 مصرف کنند.

  امگا 3 | همه چیز در مورد خواص امگا 3 و ضرورت مصرف آن

  منابع غذایی مفید برای مصرف امگا 3

  مصرف دوز بالای امگا 3، سیستم ایمنی بدن را سرکوب می کند؛ بنابراین کسانی که سیستم بدنشان ضعیف است، نباید آن را استفاده کنند.

  مصرف امگا 3 در واقع می تواند در عدم ابتلا به مجموعه ای از بیماری ها مفید باشد.

  اولین و مهمترین تاثیری که امگا 3 به آن معروف شده، نقش آن در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی است، همچنین رژیم غذایی سرشار از امگا 3، مانع خشکی و ریزش مو می شود.

  به گفته پزشکان، سالمندان برای پیشگیری از آلزایمر باید غذاهای حاوی امگا 3 مصرف کنند. همچنین امگا 3 موجب  بهبود خلق و خو، رفتار و شخصیت افراد می شود.

  نتایج تحقیقات نشان می دهد افرادی که میزان اسیدهای چرب امگا 3 در خون آنها کم است، نسبت به دیگران رفتار متغیرتر و دیدگاه منفی تری دارند و نیز دارای علائم ضعیف افسردگی هستند، در عین حال افرادی که اسیدهای امگا 33 بیشتری در خون دارند سازگارترند.

  بهتر است مکمل امگا 3 را همراه با وعده غذای اصلی مصرف کرد زیرا مکمل آن نوعی روغن است و همراه غذا بهتر جذب می شود البته افرادی که پس از مصرف آن دچار ضعف در پا می شوند، می توانند مکمل را قبل از خواب مصرف کنند.

   

  کلمات کلیدی : نام قنبری مصرف منبع ( ) ,,,  طبیعی ، ،عامل آب آبزیان، آزاد، آزمایش آسپرین آسیب آفتابگردان، آلا، آلزایمر آن آنجا آنها آورد آورد از ابتلا اختلالات اخیر ادامه از است است اگر است بهترین است چربی است، است؛ استرس، استفاده اسقومری اسکیموها اسید اسیدهای اصلی اضافه اطلاعاتی اعصاب افراد افرادی افزایش افسردگی البته اما امگا انجام اند انرژی انسان انواع اولین اکسید اکسیداسیون اکسیداسیون، اگر ای ایجاد اید ایسنا ایفا ایمنی این این، با بار بارداری باشد باشد افزایش باشد اولین باشند باعث بافت بالا بالای باید بدن بدن اسیدهای بدن مقدار بدن، بدنشان بر برای برای مصرف برخی بررسی برطرف برمی برنامه بسیاری بلکه بنابراین بنظر به بهبود بهتر بیش بیشتری بیماران بیمارانی بیماری بین بینایی تا تاثیر تاثیری تامین تجمع تجویز تحت تحقیق تحقیقات تخم تر تری تشخیص تغذیه تقویت تمام تن، تنش تنها تهیه توان تواند توانند توجه توسط توصیه تولید جذب جلوگیری جمله حافظه حال حاوی حتما حتی حد حساسیت حیات حیوانات خاص خاصی خالص خانوار خشکی خصوص خصوصی خطرساز خلق خو، خواب خواص خوانید خواص خواهد خوبی خود خود، خودسرانه خون خونی، خیلی داد، داده دارای دارد دارد در دارد، دارند دارند، داروهای داشت داشت از داشته دانستند دانه دانید در درباره درد درمان درمانی دریافت دریایی دست دفاعی دلیل دهد دهه دو دوره دوز دچار دچرا دیدگاه دیگر دیگران را راحتی رساند رسد رسوب رشد رفتار رقابت رقیق رود در روز روزانه روغن روند روی رژیم رگ ریزش ریزی زمینه زودرس زیر زیرا ساخت ساختمان سازگارترند بهتر سال سالمندان سبد سرشار سرطان سرکوب سلامت، سلول سلولی سوی سویا، سیستم شاه شخصیت شد در شد مطالعه شده شده، شدید شرکت شناخته شناسایی شنیده شود شود با شود به شود طبق شود نتایج شود، شوند در شوند، شکاری شیردهی شیمی ضرورت ضروری ضعف ضعیف طبیعی طریق طور طوری عارضه عدم عروق عروقی عصبی علائم عملکرد عنوان عوارض عین غذا غذاهای غذای غذایی غشاهای غشای غنی غیردرمانی، فرد فشارخون فقدان فندق فواید قابل قادر قبل قرار قزل قلبی لازم ما ماده مانع مانند ماهی مبتلا متخصصان مترادف متغیرتر متوسط مثبتی مجموعه مختلف مرغ مصرف مصرفی مضر مضرات مطالعات مطلب معروف مغزی مفید مفیدی مقادیر مقدار منابع منبع منفی مهمترین مو مواد موارد موثر موجب موجود مورد مکمل مکمل، می میزان میوه میکروب میگرن میگرن، نامیده نان نباید نتیجه نخواهند نرمال نسبت نشان نشده نظر نقش نماییم نمی نه نوع نوعی نیاز نیازهای نیز نیست، نیستند ها ها، های هایی هر هستند هستند علاوه هستند مصرف هستند، هفته هم همراه همچنین هیچ و وارفارین واقع واکنش وجه وجود وضعیت وعده وقتی ولی ویژگی پا پاسخ پای پایین پروتئین پرچرب پزشک پزشکان، پس پستان پلاکت پوستشان پی پیری پیشگیری چرب چربی ها چیز کارشناس کامل کاملا کاهش کبد کبودی کتان کدو، کرد کرد ضرورت کردن کردند کسانی کلسترول کلیدی کم کمبود کنترل کنجد کند کند همچنین کند؛ کنند کنند منابع کنند تحقیقات کنند مصرف کنند همه کنند، کننده که کوفتگی گردد گردو گردو، گرفتگی گرم گز گفته گلیسرید گنجانده گوشت گویدامگا گیاهان گیرند یا یازی یافته یک یکپارچگی یکی

   

  متن دعای فرج با معنی

  آموزش بالا بردن سرعت دانلود شبانه

  ياس دانلود

  عکس های خنده دار

  طرز تهیه چیپس خانگی

  فال انبیا

 • مجله اینترنتی | پورتال خبری و سبک زندگی
 • + نوشته شده در جمعه پنجم خرداد 1396 ساعت 20:10 توسط بدون نظر

 • چگونه در اینستاگرام از فیلتر های افکت صورت استفاده کنیم؟
 •  

  چگونه در اینستاگرام از فیلتر های افکت صورت استفاده کنیم؟

  همیشه گفته ایم، که اینستاگرام رقیب قدرتمندی برای اسنپچت به شمار می آید که بسیاری از ویژگی هایش را به تقلید از این برنامه، ایجاد کرده است. در آخرین بروز رسانی هایی که از این سرویس مشاهده کرده ایم، شاهد این بودیم که اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد که از افکت هایی برای صورت، استفاده کنند و تصاویر خود را جذاب تر کنند.

  این قابلیت هم از اسنپچت قرض گرفته شده است اما به نظر می رسد با اینستاگرام شناخت کاربران بدان بیشتر شود. کاربرانی که می خواهند از قابلیت افکت صورت روی تصاویر خود استفاده کنند می توانند هم اکنون با بروز رسانی اپلیکیشن اینستاگرام به آن دست پیدا کنند اما دیگر نکته ای که حائز اهمیت است این است که، این افکت صرفا بر روی دوربین جلویی گوشی و تبلت ها یا همان دوربین سلفی گیر فعال است. همچنین کاربران می توانند این افکت ها را روی صورت، خواه در فیلم و خواه در عکس ایجاد کنند تنها محدودیت این است که صرفا باید با دوربین سلفی گیر خود تصاویر را ایجاد کنند.

  تبلیغات
  • خرید بازی اورجینال
  • خرید فیفا پوینت
  • گویا آی تی

  چگونه در اینستاگرام از فیلتر های افکت صورت استفاده کنیم؟

  این قابلیت در اینستاگرام دارای ۸ افکت متفاوت است که می توانید هنگام ایجاد تصویر از آن ها استفاده کنید و روی صورت خود آن ها را تنظیم کنید. برای استفاده از این قابلیت نکته ها و روش هایی وجود دارد که توصیه می کنیم این مقاله گویا آی تی را در این باره دنبال کنید.

  ابتدا وارد برنامه اینستاگرام بشوید، و از ان جا برای گرفتن تصویر اماده شوید و اپلیکیشن را برای گرفتن عکس یا فیلم فراخوانی کنید

  به تصویر زیر نگاه کنید:

  چگونه

  در تصویر در بالا و سمت چپ عکس دوربین مشاهده می کنید. آن را لمس کنید تا دوربین اینستاگرام فعال شود، بدین ترتیب می توانید تصویر خود را مشاهده کنید. این قابلیت تقریبا شبیه به زمانی است که می خواهید یک استوری یا لایو ایجاد کنید.

  بعد که تصویر خود را مشاهده کردید، در سمت راست و پایین پانل مطابق ان چه در بالا مشاهده می کنید، یک شکلک فیس مشاهده می کنید که برای فعال کردن افکت ها باید روی این گزینه ضربه بزنید.

  چگونه در اینستاگرام از فیلتر های افکت صورت استفاده کنیم؟

  زمانی که آیکون مرتبط با فیس را می زنید، لیست فیس ها و افکت ها در زیر پانل دوربین مثل بالا قابل مشاهده است. شما می توانید هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید و تفاوت چهره تان را با هر فیس افکت مشاهده کنید.

  بعد از این می توانید از این افکت ها برای گرفتن فیلم یا عکس استفاده کنید. برای گرفتن عکس کافی است دکمه وسط را یکبار لمس کنید اما با لمس طولانی مدت آن، می توانید به سادگی فیلم تهیه کنید.

  در صورتی که بخواهید افکت ها را غیر فعال کنید بر روی گزینه شکلک افکت که ابتدا روی آن ضربه زدید دوباره ضربه بزنید تا غیر فعال شوند و رول افکت ها پنهان شوند.

  این افکت ها ترکیبی از چهره های حیوانات و تزئیناتی است که مطمئنا به زودی اینستاگرام از آن پر خواهد شد و آن را به یک قابلیت تکراری تبدیل خواهد کرد بنابراین تا وقت دارید، از این افکت ها استفاده کنید و تصاویر جدیدی ایجاد کنید.

  این ترفند را برای اطلاع دوستان خود، روی شبکه های اجتماعی نشر دهید و در صورتی که از آن استفاده کرده اید و نکته ای ذکر کردنی در این باره دارید با ما در میان بگذارید. همچنین در صورتی که اپلیکیشنی می شناسید که این افکت ها را با جزییات بیشتری روی تصاویر اعمال می کنند آن را در بخش نظرات به ما و دوستان خود معرفی کنید.

  کلمات کلیدی : آخرین آن آن، آی آید آیکون ابتدا اجازه اجتماعی از است استفاده استوری اسنپچت اطلاع اعمال افکت اما اماده ان انتخاب اهمیت اورجینال اپلیکیشن اپلیکیشنی اکنون ای ایجاد اید ایم، این اینستاگرام با باره بازی بالا باید بخش بخواهید بدان بدین بر برای برنامه برنامه، بروز بزنید بزنید زمانی بسیاری بشوید، بنابراین به بودیم بگذارید بیشتر بیشتری تا تان تبدیل تبلت تبلیغات تر ترتیب ترفند ترکیبی تزئیناتی تصاویر تصویر تفاوت تقریبا تقلید تنظیم تنها تهیه توانند توانید توصیه تکراری تی تی این جا جدیدی جذاب جزییات جلویی حائز حیوانات خرید خواه خواهد خواهند خواهید خود خود، دارای دارد دارید دارید، در دست دنبال دهد دهید دوباره دوربین دوستان دکمه دیگر ذکر را راست رسانی رسد رقیب روش رول روی زدید زمانی زنید، زودی زیر سادگی سرویس سلفی سمت شاهد شبکه شبیه شد شده شما شمار شناخت شناسید شود شود، شوند شوند این شوید شکلک صرفا صورت صورت، صورتی ضربه طولانی عکس غیر فراخوانی فعال فیس فیفا فیلم قابل قابلیت قدرتمندی قرض لایو لمس لیست ما متفاوت مثل محدودیت مدت مرتبط مشاهده مطابق مطمئنا معرفی مقاله می میان نشر نظر نظرات نکته نگاه ها های هایش هایی هر هم همان همچنین همیشه هنگام و وارد وجود وسط وقت ویژگی پانل پایین پر پنهان پوینت پیدا چه چهره چپ کاربران کاربرانی کافی کدام کرد کردن کردنی کرده کردید، کنند کنند این کنندتبلیغات کنید کنید کنید در کنید ابتدا کنید این کنید بعد کنید به کنید در کنید، کنیم که که، گرفتن گرفته گزینه گفته گوشی گویا گیر یا یک یکبار

   

  دانلود رایگان کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی

  استخدام

  دانلود فیلم Ted 2012

  نرم افزار ویرایش تصویر

  عکس های دیدنی

  فال انبیا

 • اخبار تکنولوژی
 •  

  + نوشته شده در جمعه پنجم خرداد 1396 ساعت 18:6 توسط بدون نظر

 • عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان
 •  

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  داستانی درباره جدال ناپایان دو خانواده ، یکی خانواده ای سرشناس و بسیار موفق که  بتازگی از آنتالیا به استانبول آمده و دیگری  نیز خانواده ای سرشناس اما در خطر ورشکستگی مالی.

   

  خانواده تاسکیران : خانواده ای با اصل و نسب ،با کلاس و پیچیده از استانبول است.بعد از مرگ پدر ، تجارت آنها با ناکامی مواجه میشود و این خانواده را تا مرز ورشکستگی پیش میبرد ولی  مادر پرتوقع خانواده تمام تلاش خودش را میکند تا با دسیسه چینی، کلاس و ابهت خانواده را در مقابل دور و اطرافیان حفظ کند .

  خانواده ایلگاز: خانواده محافظه کار از آنتالیا ست که در تجارت و بیزینس بسیار موفق هستند.مادر و عموی دمدمی مزاج و جاه طلب و البته پایبند به رسم و رسومات سنتی خانواده هر کاری میکنن تا اعضای خانواده را آنطور که دلشان میخواهد دور هم نگه دارن. عشق بین لاله ،دختر زومروت تاسکیران و سینار ،تنها پسر خانواده ایلگاز منجر به  ازدواج مخفیانه میشود واین مرزها را در خانواده ها از بین میبرد… داستانی پر از جدال و مشاجره، حقه ها و دسیسه ها …

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  *******

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  **********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  **********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  ***********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  **********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  ***********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  عکس های سریال عمر گل لاله + خلاصه داستان

  ********

  عکس های سریال عمر گل لاله

  *********

  کلمات کلیدی : + | ، ،با ،تنها ،دختر آمده آنتالیا آنطور آنها ابهت از ازدواج استانبول استبعد اصل اطرافیان اعضای البته اما ای ایلگاز این با بازنشر بتازگی بسیار به به  بیتوته بیزینس بین تا تاسکیران تجارت تلاش تمام جاه جدال جهانی حفظ حقه خانواده خطر خلاصه خودش دارن داستان داستانی در درباره دسیسه دلشان دمدمی دو دور دیگری  را رسم رسومات زومروت ست سرشناس سریال سنتی سینار طلب عشق عمر عموی عکس لاله مادر مالی محافظه مخفیانه مرز مرزها مرگ مزاج مشاجره، مقابل منبع منجر مواجه موفق میبرد میخواهد میشود میکند میکنن ناپایان ناکامی نسب نگه نیز ها های هر هستندمادر هم و واین ورشکستگی ولی  پایبند پدر پر پرتوقع پسر پیش پیچیده چینی، کار کاری کلاس کند که که  گل یکی

   

  سلفی بازیگران

  کلش اف کلنز و کلش رویال

  سفت کردن باسن

  مدل مبلمان های شیک

  ویرایش عکس و فیلم در اندروید

  فال تاروت اصلی

 • جهان باز | عکس, مدل, سرگرمی
 • + نوشته شده در پنج شنبه چهارم خرداد 1396 ساعت 18:30 توسط بدون نظر